banner

Poznaj tajemnicę Orientu, najpiękniejszych plaż, wyjątkowych antycznych zabytków i niepowtarzalnych cudów natury jak Pamukkale (tarasy wapienne) czy Kapadocji. Jest to z pewnością pokusa, której trudno się oprzeć. Szkoda byłoby nie zorientować się co jest w zasięgu twojej ręki.

RIWIERA TURECKA

Riwiera Turecka to region rozciągający się w południowo-zachodniej części kraju, w pasie o szerokości 100-200 km, pomiędzy górami Taurus a brzegiem Morza Śródziemnego.

Ten kilkusetkilometrowy pas wybrzeża obfituje w liczne kurorty wypoczynkowe z luksusowymi hotelami, dyskotekami, barami, restauracjami i sklepami. Jednak atrakcje regionu nie ograniczają się tylko i wyłącznie do spędzania czasu na hotelowym leżaku. Riviera Turecka to także wymarzone miejsce dla fanów sportów np. windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania, turystyki jaskiniowej czy wspinaczki górskiej, a także, ze względu na bogactwo pozostałości po starożytnych osadach i miastach, dla miłośników historii i kultury.

Stolicą Riwiery Tureckiej i jednym z najpopularniejszych kurortów w Turcji jest Antalya, która posiada również międzynarodowe lotnisko.

Krystalicznie czyste morze i plaże z drobnym, złotożółtym piaskiem oraz piękno przyrody i liczne zabytki architektoniczne plasują Antalyę jako perłę Morza Śródziemnego. Najsłynniejsze plaże regionu, gdzie panuje subtropikalny klimat, znajdują się w Konyaalti i Lara Beach.

Podczas zwiedzania Antalyi człowiek łatwo wtapia się w lokalną atmosferę. Można tu znaleźć cenne upominki z miedzi i żółtego metalu, smaczne, choć dość drogie, wina oraz wszelkiego rodzaju przyprawy orientalne. Liczne kawiarnie, restauracje i herbaciarnie to doskonałe miejsce na relaks i okazja do poznania lokalnej kuchni, a miłośnicy historii i zabytków mogą zobaczyć m.in. Bramę Hadriana - zbudowaną w 130 roku p.n.e. oraz pobliskie Aspendos – starożytne grecko-rzymskie miasto, gdzie mieści się starożytny teatr dla 15.000 widzów, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie.

Kolejne znane i najchętniej odwiedzane przez Turystów miejscowości to Alanya, Belek, Kemer i Side.

Alanya leży 135 km na wschód od Antalyi. Historia miasta sięga Cesarstwa Rzymskiego, w tamtym czasie w tym miejscu znajdowała się znana piracka twierdza. Alanya przeżywała swój rozkwit za panowania sułtana Seldżuków Alaadina Keykubata, to wtedy miasto zostało nazwane Alalye, co oznacza „szlachetny”. Kurort majestatycznie otaczają Góry Taurus, a z cudownie błękitnego morza roztacza się widok na zamek i znajdujące się w tle domy z białymi fasadami. Z zamku można podziwiać zaś można panoramę miasta. Znajduje się tu również zimowa rezydencja sułtana, który w 1221 roku zajął miasto i przyłączył do imperium Seldżuków. W roku 1471 Alanya wreszcie znalazła się pod panowaniem Imperium Osmańskiego.

Alanya to tętniące życiem kluby nocne, liczne bary, restauracje i sklepy – miasto popularne głównie wśród wielbicieli nocnego życia.

Najbardziej znana plaża w Alanyi to znajdująca się w centrum miasta plaża Cleopatry, na obrzeżach miasta znajduje się piaszczysta plaża Obakoy.

Nadmorski kurort Belek położony jest 35 km od  Antalyi. Słynie z długich, piaszczystych plaż i najbardziej rozległych pól golfowych. Plaże otoczone są drzewami piniowymi i eukaliptusami – idealne miejsce do wieczornych spacerów. Wysokiej klasy hotele otoczone są pięknymi ogrodami, posiadają rozbudowaną infrastrukturę i oferują szeroki wachlarz sportów. Poza hotelami znajdują się liczne sklepy, bazary, restauracje, dyskoteki oraz bary. Turyści, którzy wybiorą Belek na swój wakacyjny wypoczynek będą zachwyceni jego spokojem i mikroklimatem.

Kemer to jedno z najpiękniejszych miejsc Riwiery Tureckiej. Położony ok. 50 km od Antalyi nadmorski kurort, pachnący lasami iglastymi i słynący z krystalicznie czystej, turkusowej wody oraz urokliwych zatoczek, w których miejscami góry schodzą niemal pionowo do morza. W pobliżu centrum Kemer stworzono przepiękny park, w którego skład wchodzi jedna z najpiękniejszych tutejszych plaż - Moonlight. Tutejsza, doskonale wyposażona marina to znakomita okazja dla wielbicieli żeglarstwa. Na północ od przystani rozciąga się promenada, przy której znajdują się liczne kawiarenki i sklepy.

Miasto Side znajduje się 70 km na wschód od Antalyi i jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów na Riwierze Tureckiej. Zostało założone ok. VI w. p.n.e. przez Greków z kolonii Cyme. Tak, jak inne ośrodki w regionie przypadło Persji, potem Aleksandrowi Wielkiemu, Ptolemeuszom, a następnie Seleucydom i wreszcie Rzymianom. Ci ostatni od początku pozostawili miastu ograniczoną autonomię, zezwalając na prowadzenie interesów związanych z handlem niewolnikami, przez jakiś czas Side było głośną bazą piratów. W IV w. n.e. zaczęło podupadać, w czym dopomogli Arabowie. Mieszkańcy bronili się przed nimi jak mogli, jednak trzęsienie ziemi w X w. zmusiło ich do opuszczenia Side. Miasto odrodziło się u kresu istnienia imperium osmańskiego, czyli na początku XX w. 
 

PRZYKŁADOWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

ANTALYA CITY

Wycieczka zapewnia możliwość odkrycia uroków Antalyi, fascynującego miasta pełnego zabytków i kultury. W programie wycieczki znajdują się następujące punkty:

•    Spotkanie w Antalyi i wizyta w centrum jubilerskim o godzinie 14:30.
•    Odwiedzanie wodospadu Karpuzkaldıran, który zajmuje około 30 minut.
•    Selfie Park o godzinie 16:45, gdzie możesz uwiecznić piękne chwile.
•    3 godziny wolnego czasu w centrum miasta i bazarze, aby cieszyć się zakupami i zwiedzaniem.
•    Wyjazd do hoteli o godzinie 21:00.

Podczas wycieczki zaleca się zabranie aparatu fotograficznego, lekkiej odzieży oraz karty kredytowej lub gotówki na zakupy.
W ramach wycieczki ANTALYA CITY masz okazję poznać bogactwo i atmosferę miasta, ciesząc się wolnym czasem na zakupy i zwiedzanie.

AQUARIUM & ANTALYA

To fascynująca wycieczka, która pozwoli Ci odkryć podwodny świat i uroki Antalyi. Oto program wycieczki:

•    Spotkanie w Antalyi i wizyta w centrum jubilerskim o godzinie 15:00.
•    Następnie odwiedziny Akwarium, gdzie spędzisz około 1,5 godziny, poznając różnorodność podwodnego świata.
•    Masz również 2 godziny wolnego czasu, aby cieszyć się zwiedzaniem centrum miasta i bazarze.
•    O godzinie 20:30 powrót do hoteli.

Podczas wycieczki zaleca się zabrać aparat fotograficzny, lekką odzież oraz kartę kredytową lub gotówkę na zakupy.

LION SAFARI & ANTALYA

To ekscytująca wycieczka, która zapewni Ci niezapomniane przeżycia podczas spotkań z lwami i pokazu delfinów. Oto program wycieczki:

•    Spotkanie w Antalyi i wizyta w centrum jubilerskim o godzinie 09:30.
•    Następnie możesz cieszyć się pokazem delfinów, który rozpoczyna się o godzinie 11:00.
•    Masz również 2 godziny wolnego czasu, aby zwiedzić centrum miasta i bazar.
•    Kolejnym punktem programu jest safari z lwami.
•    W końcu, o godzinie 16:00, nastąpi powrót do hoteli.

Podczas wycieczki zaleca się noszenie lekkiej odzieży oraz posiadanie karty kredytowej lub gotówki na zakupy.
W ramach wycieczki będziesz miał okazję z bliska obcować z lwami oraz podziwiać niesamowite umiejętności delfinów. Przygotuj się na pełen emocji dzień i ciesz się zwiedzaniem Antalyi w towarzystwie tych pięknych stworzeń.
 

JACHT KEMER 

To wycieczka, która zapewni Ci wyjątkowe doświadczenie na pokładzie luksusowej jachtu. Oto program wycieczki:

•    Spotkanie w marinie w Kemer o godzinie 09:45.
•    Wyjście w podróż do miejscowości Phaselis o godzinie 10:00.
•    Przybycie do Phaselis o godzinie 10:45.
•    Przerwa na kąpiel w morzu.
•    Obiad na pokładzie jachtu o godzinie 12:00.
•    Kolejna przerwa na kąpiel.
•    Powrót do portu w Kemer o godzinie 15:30.
•    Przybycie do marinay w Kemer i powrót do hoteli o godzinie 16:00.

W ramach wycieczki będziesz mógł cieszyć się wszystkim, co oferuje luksusowy jacht, wliczając w to wyżywienie typu all inclusive (obejmujące tylko piwo i wino). Przygotuj się, zabierając ze sobą aparat fotograficzny, strój kąpielowy, lekką odzież oraz karty kredytowe lub gotówkę na ewentualne zakupy. Ciesz się relaksem i pięknem otaczającego krajobrazu podczas tej wyjątkowej wycieczki na jachcie.
 

GREEN CANYON

To wspaniała przygoda w pięknym otoczeniu natury. Oto program wycieczki:

•    Rozpoczynamy o godzinie 9:30.
•    Następnie udajemy się na przerwę, gdzie będziesz mógł odpocząć i cieszyć się otaczającym krajobrazem.
•    Po przerwie wyruszamy w rejs po kanionie. Podczas tej części wycieczki będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki i wspaniałe formacje skalne.
•    Po rejsie udajemy się na obiad w restauracji. Należy pamiętać, że napoje w restauracji nie są wliczone w cenę wycieczki.
•    Po obiedzie mamy jeszcze kilka punktów programu, w tym odwiedziny w Dickman Textile, na lokalnym targu oraz w meczecie.
•    Powrót do hoteli o godzinie 16:30.

W ramach tej wycieczki zapewnione są napoje bezalkoholowe na łodzi oraz pełny wyżywienie. Przygotuj się, zabierając ze sobą strój kąpielowy, aparat fotograficzny, lekkie ubranie oraz gotówkę na ewentualne dodatkowe życzenia. Należy pamiętać, że napoje nie są wliczone w cenę wycieczki. Dołącz do naszej wycieczki do Green Canyon, aby zrelaksować się i odkryć niesamowite piękno przyrody.
 

MONSTER & RAFTING

To niezwykła przygoda, która sprawi, że poczujesz czym jest ekstremalna przygoda. Oto program tej wycieczki:

•    Spotkamy się z zespołem Monster.
•    Następnie zjemy smaczny obiad.
•    Emocjonujące chwile podczas raftingu.
•    W trakcie raftingu zrobimy przerwę na sesję zdjęciową.
•    Po wszystkich atrakcjach powrót do hotelu.

W ramach wycieczki zapewniamy obiad. Należy ubrać się w lekkie ubrania, zabrać ze sobą aparat fotograficzny oraz gotówkę na ewentualne dodatkowe życzenia.
Prosimy pamiętać, że nie są dostarczane okulary i bandana, futerał na telefon, buty ani neopren.
Dołącz do naszej wycieczki "Monster & Rafting" i przeżyj niezapomniane chwile pełne adrenaliny i wrażeń.
 

JEEP SAFARI

To fantastyczna okazja, aby odkryć uroki tureckiej wsi i cieszyć się pięknymi widokami. Oto program tej wycieczki:

•    Rozpoczynamy o godzinie 9:30-10:45, wyruszając w podróż jeepami do jednej z tureckich wiosek.
•    Na trasie zatrzymamy się na przerwę na herbatę i zwiedzimy miejscową meczet.
•    Następnie zostanie podany obiad.
•    Odwiedzimy typowy turecki dom wiejski, gdzie będziemy mieli okazję poznać lokalne zwyczaje i kulturę.
•    W trakcie powrotu zrobimy przerwę na zdjęcia, by uwiecznić piękne widoki.
•    Po zakończeniu wycieczki powrót do hotelu.

Podczas wycieczki zapewniamy lunch. Ważne jest, aby ubrać się w wygodne buty, zabrać ze sobą aparat fotograficzny oraz gotówkę na ewentualne dodatkowe życzenia.
Dołącz do naszej wycieczki "Jeep Safari" i podziwiaj malownicze krajobrazy tureckiej wsi, poznając lokalną kulturę i tradycje. To niezapomniana przygoda, która dostarczy wiele radości i wrażeń.

KAPADOCJA SAMOLOTEM

To niezapomniana przygoda, która umożliwi Ci odkrycie piękna Kapadocji. Oto program tej wycieczki:

•    W ramach wycieczki zapewniamy transfer z hotelu na lotnisko w Antalyi oraz z powrotem.
•    W cenie wycieczki są również bilety lotnicze.
•    Podczas wycieczki będziesz miał do dyspozycji przewodnika, który oprowadzi Cię po wszystkich miejscach.
•    W ramach wycieczki zapewniamy także wejścia do zabytków oraz obiad, kolację, śniadanie i zakwaterowanie w hotelu.

Oto program wycieczki:

•    O godzinie 8:20 rano odlatujemy z lotniska w Antalyi do Kayseri liniami lotniczymi Pegasus.
•    Po przybyciu na lotnisko w Kayseri rozpoczynamy panoramiczną wycieczkę.
•    Odwiedzamy Dolinę Miłości - Bağlıdere Love Valley.
•    Podziwiamy Uçhisar pod Zamkiem.
•    Przechodzimy przez Dolinę Gołębi.
•    W trakcie wycieczki zapewniamy lunch.
•    Odwiedzamy pod Drzewem - Visit Under That Tree.
•    Zwiedzamy Podziemne Miasto Çardak Underground City.
•    Mamy również okazję odwiedzić sklep z rękodziełem i tradycyjnymi produktami.
•    W ramach wycieczki zapewniamy kolację.
•    Zakwaterowanie w hotelu (w hotelu Cappadocia Hotel). Osoby podróżujące samotnie muszą zapłacić dodatkową opłatę za pojedynczy pokój.
•    Dodatkowo, istnieje możliwość wzięcia udziału w locie balonem (dodatkowo płatne).
•    Następnego dnia rano zapewniamy śniadanie.
•    W czwartek o godzinie 10:05 rano wracamy z lotniska w Kayseri do Antalyi.

W ramach wycieczki nie zapewniamy usług związanych z lotem balonem oraz napojów.
Dołącz do naszej wycieczki i odkryj magię Kapadocji. To wyjątkowe doświadczenie, które pozwoli Ci odkryć fascynujące krajobrazy i bogatą historię tego regionu.
 

STAMBUŁ SAMOLOTEM

To niezapomniane doświadczenie, które umożliwi Ci odkrycie magicznego miasta Stambułu. Oto szczegóły tej wycieczki:

W cenie wycieczki zapewniamy:
•    Transfer z hotelu na lotnisko w Antalyi oraz z powrotem.
•    Bilet lotniczy w obie strony.
•    Usługi przewodnickie.
•    Wejścia do muzeów, meczetów i zabytków.
•    Wejście do Pałacu Topkapi (z wyjątkiem części Harem).

Oto program wycieczki:

•    Odbiór z hotelu i transfer na lotnisko (czas odbioru zależy od lokalizacji hotelu).
•    Odlot z lotniska w Antalyi.
•    Przylot na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule.
•    Panoramiczna wycieczka po mieście.
•    Zwiedzanie Błękitnego Meczetu (W przypadku renowacji zostanie odwiedzony inny meczet).
•    Zwiedzanie Hipodromu, Fontanny Niemieckiej i Obelisku.
•    Wolny czas na Placu Sultanahmet.
•    Zwiedzanie Pałacu Topkapi (Dodatkowa opłata za wejście do Harem).
•    Wolny czas na Kupieckim Bazarku Mısır (Egipskim) (35-40 min). Obiad nie jest wliczony w cenę.
•    Rejs łodzią po Bosforze między dwoma kontynentami (Trwa 1/1,5 godziny) (dodatkowa opłata).
•    Kolacja na Moście Galata. Przewodnik udziela informacji na temat restauracji (dodatkowa opłata).
•    Powrót do lotniska autobusem.
•    Odlot z lotniska Sabiha Gökçen w Stambule.
•    Przylot na lotnisko w Antalyi.
•    Transfer powrotny do hotelu (czas zależy od lokalizacji hotelu).

Informacje o locie zostaną przekazane gościom na jeden dzień przed lotem. Wycieczka nie jest zalecana dla osób niepełnosprawnych. Przewodnik ma prawo zmienić trasę wycieczki z powodu warunków pogodowych i ruchu drogowego. Goście mogą dołączyć do wycieczki tylko z ważnym dowodem tożsamości. Nie akceptujemy fotokopii.
Przygotuj się, zabierając ze sobą aparat fotograficzny oraz gotówkę na dodatkowe życzenia.
 

PAMUKKALE

Wycieczka do Pamukkale to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci odkryć piękno tego unikalnego miejsca. Oto szczegóły tej wycieczki:

W cenie wycieczki zapewniamy:

•    Opłatę za wstęp do Pamukkale.
•    Kolację.

Oto program wycieczki:

•    07:00 - Spotkanie na miejscu ustalonym przez przewodnika w Antalyi.
•    08:00 - 08:10 - Krótki odpoczynek w Korkuteli.
•    10:00 - 11:00 - Odwiedzanie warsztatu tkackiego, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć proces tworzenia tradycyjnych dywanów.
•    12:00 - 12:15 - Przerwa na zdjęcia przed wapiennymi tarasami Pamukkale, które są jednym z głównych punktów zwiedzania tego miejsca.
•    12:30 - 13:30 - Lunch (dodatkowo płatny).
•    13:30 - 17:00 - Wolny czas na zwiedzanie wapiennych tarasów i starożytnego miasta Hierapolis. Będziesz mógł spacerować po białych tarasach, podziwiać naturalne baseny z gorącymi źródłami i odkrywać historię tego miejsca.
•    18:30 - 19:30 - Kolacja.
•    22:30 - 23:00 - Powrót do hotelu.

Przygotuj się, zabierając ze sobą wygodne obuwie, kurtkę (oprócz okresu letniego), pieniądze, dowód osobisty oraz aparat fotograficzny.
W ramach wycieczki nie zapewniamy śniadania, napojów podczas lunchu. 
Możliwości kąpieli w starożytnym basenie (dodatkowo płatne).
To wyjątkowe doświadczenie pozwoli Ci odkryć magiczną atmosferę Pamukkale i poznać fascynującą historię tego miejsca.

 

THE LAND OF LEGENDS

Zapraszamy Cię do magicznego świata The Land of Legends Theme Park, gdzie Twoje marzenia ożywają. Podczas wizyty w tej niezwykłej krainie oferujemy Ci niezapomniane doświadczenia i usługi dopasowane do Twoich potrzeb.

Program wycieczki:

•    10:00 - Rozpoczęcie przygody w The Land of Legends Theme Park: W momencie przekroczenia bram parku przeniesiesz się do innego świata pełnego niesamowitych atrakcji i przygód.
•    17:00 - Zakończenie wizyty: Mimo że czas spędzony tutaj mija szybko, będziesz mieć mnóstwo niezapomnianych wspomnień i emocji, które zabrać ze sobą.

Podczas wizyty pamiętaj, że zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, uprawnienie do korzystania z miejsc parkingowych uzyskasz od odpowiedniego pracownika. Również warto mieć świadomość, że warunki pogodowe oraz niektóre operacje techniczne mogą wpływać na dostępność niektórych atrakcji i usług w parku.
Przygotuj się na niezapomnianą podróż do świata legend i fantazji w The Land of Legends Theme Park, gdzie Twoje marzenia stają się rzeczywistością.
 

INFORMACJE PRAKTYCZNECZAS
w stosunku do Polski +2 godziny

CZAS PRZELOTU
ok. 3 godziny

JĘZYK URZĘDOWY
turecki

WALUTA
lira turecka (TL), 1 TND = ok. 0,26 PLN

STOLICA
Ankara

WJAZD
Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy podróżują do Turcji turystycznie na okres do 90 dni, nie muszą mieć wiz. Granicę można przekroczyć na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. 
Dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport oraz paszport tymczasowy powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.
Dowód osobisty – brak określonego przepisami minimalnego okresu ważności dokumentu. Jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu. W przypadku upływu okresu ważności dowodu osobistego w trakcie pobytu w Turcji, konieczne będzie wyrobienie paszportu tymczasowego aby przekroczyć granicę.
 

WARTO ZOBACZYĆ

Ogromny wybór wakacyjnych ofert dla spragnionych słońca