banner

TANZANIA


Tanzania jest największym państwem Afryki wschodniej położonym nad Oceanem Indyjskim. Składa się z części lądowej (Tanganika) i Zanzibaru. Graniczy na północy z Kenią i Ugandą, na zachodzie z Rwandą, Burundi i Demokratyczną Republiką Konga oraz z Zambią, Malawi i Mozambikiem na południu.

Tanzania to kraj, w którym żyją najlepsi przedstawiciele afrykańskiej fauny, a przyroda jest bajecznie piękna. Piękne plaże i niesamowite safari – w tym tropikalnym zakątku Afryki można odpocząć od zgiełku i świetnie się bawić wygrzewając się w afrykańskich promieniach słońca. To tutaj turyści przyjeżdżają, aby zobaczyć i zrozumieć, czym jest prawdziwa przyroda.

Tanzania ma tropikalny wilgotny klimat, ale jednocześnie prawie zawsze jest słonecznie. Temperatura powietrza jest bardzo komfortowa i wynosi średnio +26–27 °C.

ZANZIBAR

Całoroczny Zanzibar to prawdziwa perła położona w błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego. Wyspa przyciąga turystów palmami kokosowymi kołyszącymi się na tropikalnym wietrze, malowniczymi wzgórzami porośniętymi w niektórych miejscach dziewiczym lasem i wspaniałymi plażami z białym piaskiem. Obfitość raf koralowych otaczających wyspę to prawdziwa bajka dla miłośników aktywnego sportu.

  

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CZAS
w stosunku do Polski +1 godzina

CZAS PRZELOTU
ok. 9 godzin

JĘZYK URZĘDOWY
suahili, angielski

WALUTA
Szyling tanzański (TZS), 1 TZS = ok. 0,0020 PLN

STOLICA
Dodoma

WJAZD
Granicę można przekroczyć na podstawie paszportu.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii, dotyczy to także paszportów tymczasowych.
Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii.