banner

SRI LANKA


Sri Lanka to niesamowita wyspa położona na Oceanie Indyjskim, na której harmonijnie łączy się spokojna plaża i aktywne trasy wycieczkowe. Jest to kraj z długą historią, różnorodną florą i fauną, piaszczystymi plażami i przyjaznymi mieszkańcami. Wyspa jest oddzielona od półwyspu Hindustan przez Cieśninę Palk i Zatokę Manar, pomiędzy którymi znajduje się Most Adama - łańcuch płycizn i wysepek koralowych o długości 30 km. Według legendy Adam wygnany z raju na ziemię (na wyspie Sri Lanka) przekroczył most na stały ląd, a następnie przez ten most na Sri Lankę przybyli pierwsi ludzie.

Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok, a niezależnie od pory roku, kiedy zdecydujesz się odwiedzić ten kraj, Sri Lanka przywita Cię słoneczną pogodą i ciepłym oceanem. Temperatura powietrza w większości obszarów oscyluje w granicach +25-30°C, a temperatura wody przez cały rok wynosi 25-27°C.

Zieleń plantacji herbaty, szum Oceanu Indyjskiego, mądrość Ajurwedy i cisza starożytnych buddyjskich klasztorów – to wszystko czeka na turystów na wyspie. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić wakacje w pięciogwiazdkowym hotelu, czy nurkować wśród kolorowych tropikalnych ryb w poszukiwaniu zatopionego średniowiecznego statku, Sri Lanka ma odpowiednie miejsce, aby zaspokoić każde Twoje pragnienie.

Sri Lanka jest kierunkiem całorocznym. Ze względu na bliskość równika i warunki klimatyczne, wakacje na wyspie są dostępne o każdej porze roku na różnych wybrzeżach, takich jak: zachodnie, południowe i wschodnie.

Zapraszamy na niesamowitą podróż do krainy wiecznych wakacji i ciepłego słońca!

 

ZACHODNIE WYBRZEŻE

Zachodnie wybrzeże Sri Lanki jest słusznie uważane za kurort zimowy. Jednym z głównych powodów dobrego rozwoju tej części jest to, że znajduje się tam Międzynarodowy Port Lotniczy Kolombo. Wszystkie plaże na tym wybrzeżu są piaszczyste, a woda czysta. Na zachodzie kraju znajduje się wiele kurortów. Prawie całe zachodnie wybrzeże Sri Lanki słynie z dużej liczby kawiarni i restauracji, rynków, sklepów i sklepów z pamiątkami. Dla miłośników egzotycznego wędkarstwa i lokalnej kuchni to wybrzeże jest idealne. Bujna tropikalna zieleń, palmy wiszące nad wodą, piękna pogoda i ciepłe morze przez cały rok - to wszystko sprawia, że ​​wakacje tutaj są niezapomniane. Zachodnie wybrzeże Sri Lanki to ciągłe złociste plaże i hotele zlokalizowane w dość dużych miastach: Negombo, Wadduwa,Kalutara, Beruwela, Mount Lavinia.

Wszystko ma klimat kurortu - płótno piaszczystych plaż, krystalicznie czysta, szafirowa woda, podwodne ogrody koralowe, pozostałości zatopionych statków i płycizny usiane niespotykanie pięknymi rybami... To tylko niewielka część tego, co odpoczynek na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego obiecuje.

Doskonała infrastruktura przyciąga turystów, którzy chcą przede wszystkim cieszyć się ciszą, pięknem przyrody i spokojem. Na miłośników zakupów czeka kolorowy  targ, na którym można kupić absolutnie wszystko!


POŁUDNIOWE WYBRZEŻE

Południowe wybrzeże Sri Lanki, obfitujące w cudowne plaże, jest idealne dla koneserów tropikalnych wakacji. Magiczna przyroda, ciekawa rozrywka i liczne możliwości spędzania wolnego czasu przyciągają turystów do bajecznego świata kolorów, zabawy i radości. Ochrona linii brzegowej przed falami oceanicznymi pozwala na uprawianie sportów wodnych w tych miejscach przez cały rok! Południowe wybrzeże to świetne miejsce do surfowania i nurkowania, a także wyjątkowe miejsce, w którym pływają żółwie morskie. Hikkaduwa i Weligama to raj dla miłośników snorkelingu i nurków. Hikkaduwa to także ulubione miejsce surferów. Wybrzeże słynie nie tylko z piaszczystych plaż i pięknych zatok, ale także z doskonałych restauracji, w których można skosztować najświeższych owoców morza, świeżo złowionych specjalnie dla Ciebie.

Jeśli jesteś zmęczony wakacjami na plaży, możesz zrobić sobie przerwę i odwiedzić parki narodowe, rezerwaty przyrody, słynne świątynie i słynny holenderski fort w Halle. Południe ma najbardziej rozwiniętą infrastrukturę uzdrowiskową i co roku przyciąga turystów z całego świata. Słynie nie tylko ze swoich plaż, ale także z bogatego życia nocnego. Oto najbardziej rozwinięte regiony turystyczne, takie jak: Bentota, Hikkaduwa, Unawatuna, Weligama, Tangalla.

Najlepszą porą na odwiedzenie kurortów na zachodnim i południowym wybrzeżu jest okres od listopada do kwietnia, kiedy słońce świeci jasno i pozwala zapomnieć o nielicznych deszczach pozostałych na wschodnim wybrzeżu.

Zapach tropikalnych kwiatów, szept fal oceanu i tajemnice starożytnej cywilizacji czekają na Ciebie w najlepszych kurortach Sri Lanki!

  

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CZAS
w stosunku do Polski +3,5 godziny

CZAS PRZELOTU
ok. 11 godzin

JĘZYK URZĘDOWY
syngaleski, tamilski, angielski

WALUTA
Rupia lankijska (LKR), LKR= ok. 0,013 PLN

STOLICA
Sri Dźajawardanapura Kotte

WJAZD
Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu oraz wiza turystyczna.