banner

REGIONY:

EGIPT

Państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Główną i jedyną stałą rzeką w Egipcie jest Nil, liczący od swoich źródeł 6671 kilometrów. Jest to najdłuższa rzeka na kuli ziemskiej. Źródła jego dwóch głównych dopływów leżą głęboko w sercu afrykańskiego kontynentu. Egipt to kraj jednej z najstarszych cywilizacji świata, pełen wspaniałych budowli, przepięknych dzieł kultury i sztuki. Turyści chętnie odwiedzają Luksor, Dolinę Królów, świątynie Abu Simbel czy piramidy w Gizie. Jednakże oprócz swych nieporównywalnych walorów kulturalno-historycznych, którymi zachwyca się cały świat, jest pełen różnorodnych krajobrazów oraz oferuje bogatą paletę form wypoczynku. Wspaniale przygotowana baza hotelowa, od skromnych hoteli, przeznaczonych dla turystów chcących przede wszystkim zwiedzać do luksusowych resortów dla Klientów bardziej wymagających. Morze Czerwone pełne raf koralowych, zaliczanych do najpiękniejszych na świecie zachwyca różnorodnością barw i gatunków fauny oraz flory.

Klimat kraju jest tropikalny, z rzadkimi opadami i znacznymi dziennymi wahaniami temperatury. Najbardziej komfortowe warunki do wypoczynku w popularnych kurortach Egiptu panują od listopada do kwietnia, przy optymalnej kombinacji temperatury powietrza (+25°C) i wody (+23°C).

Egipt jest kolebką jednej z najstarszych cywilizacji świata. Różnorodne programy wycieczek pozwalają każdemu gościowi zanurzyć się w starożytnej historii kraju i zapoznać się z bogatą lokalną kulturą. Gdzie indziej w Egipcie można podziwiać wspaniałość piramid i sfinksów, odwiedzić prawdziwy orientalny bazar i odkryć piękno wyjątkowego podwodnego świata.

HURGHADA
Hurghada to pierwszy egipski kurort, który zaczął przyjmować gości z całego świata. Nadal jest najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym na wybrzeżu Morza Czerwonego. Piękne piaszczyste plaże tego kurortu są szczególnie popularne wśród miłośników sportów wodnych, takich jak: surfing, nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, a także żeglarstwo.

Hurghada znajduje się 500 km na południowy wschód od stolicy Egiptu, Kairu. Kurort składa się z trzech części: starego miasta (El Dahar), nowego miasta (Saqqala) i hoteli rozciągających się z południa na północ daleko poza granice miasta.

SAHL-HASHEESH
Elitarny kurort zbudowany w najlepszych tradycjach arabskiego luksusu. Położony 18 km od lotniska w Hurghadzie. Idealne miejsce dla turystów przyzwyczajonych do wysokiego poziomu obsługi i komfortu: 12 km najczystszych plaż, ogrody, kompleksy hotelowe, pola golfowe, fontanny, kanały wodne i laguny. Główną zasadą, według której wybudowano ośrodek, jest „Nie szkodzić naturze”.

EL GOUNA
„Perła Morza Czerwonego” lub „Wenecja w piaskach”. Takie epitety nadano kurortowi ze względu na luksusowe wille i kompleksy hotelowe. Centrum turystyczne znajduje się 22 km od lotniska w Hurghadzie. Składa się z małych wysp połączonych mostami i kanałami. Zwolennicy elitarnej rekreacji docenią pola golfowe i lokalne kluby jachtowe, będą mogli łowić ryby i uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Dla turystów dostępne są kluby nocne, przytulne bary i restauracje. El Gouna jest oficjalnie uznawana za najbardziej ekologicznie czyste miasto Morza Czerwonego.

ZATOKA MAKADI
Kurort Makadi Bay znajduje się nad brzegiem malowniczej zatoki, 35 km od Hurghady. Oddalenie od zaludnionych obszarów pozwala uzyskać wakacje z dala od zgiełku dużych kurortów.

ZATOKA SOMA
Młody kurort położony 45 km od lotniska w Hurghadzie. Znajdują się tu tylko hotele, sklepy, bary i restauracje otoczone pustynią, morzem i górami. Piaszczyste, białe plaże, rafy koralowe, pięciogwiazdkowe hotele i wysoki poziom usługi - wszystko jest tutaj, aby spędzić idealne wakacje. Największe w kraju centrum talasoterapii oferuje różnego rodzaju masaże i hydroterapię.

SAFAGA
Dynamiczne miasto portowe położone 53 km na południe od Hurghady. Liczne nadmorskie restauracje oferują doskonałe dania z owoców morza, a nurkowie i surferzy organizują głośne nocne imprezy na plażach. Safaga jest uważana za jedno z najlepszych ośrodków spa w kraju. Zabiegi lecznicze w wodzie przeprowadzane są przy użyciu olejków eterycznych, soli i błota leczniczego. Najczystszy piasek morski wybrzeża ma właściwości lecznicze, pomagając osobom z chorobami skóry i problemami układu mięśniowo-szkieletowego.

MARSA ALAM
Niewielka miejscowość wypoczynkowa o długości 70 km wzdłuż wybrzeża. Znajduje się 271 km na południe od Hurghady. Życie tutaj jest zorganizowane wewnątrz hoteli: poza terenami kompleksów hotelowych nie ma sklepów ani restauracji. Ośrodek z pewnością docenią miłośnicy nurkowania. Na podziw zasługują dziewicze rafy koralowe i bogata fauna. Pustynia na tym obszarze jest pagórkowata, idealna na takie aktywności, jak safari na quadach.

SHARM EL-SZEJKH
Sharm el-Sheikh jest uważany za najbardziej prestiżowy kurort wybrzeża Synaju na poziomie europejskim. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najpiękniejszych egipskich kurortów, znajdziemy tutaj wszystko: różnorodność niesamowitych kwiatów, szmaragdowozielone trawniki, drzewa i palmy, przestronne plaże z miękkim piaskiem oraz błękitne.

Położenie geograficzne miasta jest dość wyjątkowe: na południowym zachodzie graniczy z Parkiem Narodowym Ras Mohammed, na północnym wschodzie z Rezerwatem Narodowym Nabq, na północnym zachodzie jest chronione przed wiatrami i złą pogodą majestatycznym grzbietem Góry Synaj, a na południowym wschodzie obmywa je Morze Czerwone.

Rozwinięta infrastruktura ośrodka oferuje szeroką gamę hoteli dowolnej kategorii i koncepcji, a także wiele rozrywek na każdy gust: korty tenisowe, kluby do minigolfa, jazda konna, windsurfing, paralotniarstwo, karting itp.

DAHAB
Dahab to miasto położone 100 km od Sharm el-Sheikh nad brzegiem Zatoki Akaba. Ośrodek ten to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Nurków z całego świata przyciąga możliwość nurkowania głębinowego i piękno Morza Czerwonego. Szczególnie popularna jest podwodna pionowa jaskinia Blue Hole. Gwarantowany wiatr sprawia, że ​​Dahab jest idealnym miejscem dla kitesurferów, a obecność certyfikowanych szkół zapewnia początkującym profesjonalnych instruktorów. Oprócz sportów wodnych podróżni mogą wybrać się na wycieczki po pustyni, aby odwiedzić klasztor św. Katarzyny, zrelaksować się na bezludnych plażach i poznać koczownicze życie Beduinów Synaju.

NUWEIBA
Nuweiba to niewielka miejscowość położona 170 km od Sharm el-Sheikh, ciągnąca się 30 km wzdłuż morza. W południowej części Nuweiby znajduje się port Museina, mała wioska rybacka z rafami koralowymi i pięknymi plażami. Na północy znajduje się obszar Nuweiba el-Tabarin, na który składa się wiele kompleksów turystycznych, sklepów i restauracji. Miejsca te zamieszkuje kilka plemion Beduinów. Tutaj powinieneś odwiedzić „plażę delfinów”, gdzie mieszka rodzina Beduinów w pobliżu małej zatoki która oswoiła majestatyczne zwierzęta.

TABA
Taba to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na granicy z Izraelem. Skupiają się tu hotele znanych sieci, które zachęcają zamożnych turystów wysokim poziomem obsługi. Wakacje z dziećmi są w Tabie szczególnie polacane: ​​większość hoteli jest wyposażona w place zabaw i baseny, sale gier i mini kluby. Miękki piasek i ciepłe wody laguny zapewniają turystom przyjemny odpoczynek. Większość hoteli wyposażona jest w doskonałe centra kongresowe. Nie zapomnij o wycieczce do Izraela, gdzie możesz odwiedzić jeden z legendarnych zabytków świata — Ścianę Płaczu.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z HURGHADY

Oferujemy specjalnie przygotowany program wycieczek z ANEX Tour, który pozwoli Państwu uzyskać niezpomniane wrażenia z wakacji w Egipcie. Szczegółowe informacje znajdziecie u przedstawiciela ANEX Tour w Państwa hotelu. Zalecamy rezerwację wszystkich wycieczek z wyprzedzeniem.

 

HISTORYCZNE:

 • LUKSOR KLASYCZNY 

Kompleks świątynny Karnak, Dolina Królowych, kolosy Memnona, zakupy, obiad. Zwiedzanie wyspy bananowej motorówką. Napoje podczas lunchu nie są wliczone w cenę wycieczki. 

 • LUKSOR NA CAŁY DZIEŃ

Kompleks świątynny Karnak, Dolina Królowych, kolosy Memnona, Świątynia Przedpogrzebowa Hatszepsut, zakupy, obiad. Napoje podczas lunchu nie są wliczone w cenę wycieczki. 

 • ELITARNY LUKSOR

Kompleks świątynny Karnak, Dolina Królowych, kolosy Memnona, Świątynia Przedpogrzebowa Hatszepsut, zakupy, obiad. Lunch w restauracji a la carte, butelka wody i deser (lody) są wliczone w cenę wycieczki. W grupie jest 6-8 osób. 

 • SUPER KAIR

Muzeum Egipskie, Wielkie Piramidy w Gizie i Sfinksie, islamskie i chrześcijańskie zabytki, w tym meczety, kościoły i synagogi. Wizyta w sklepie z papirusami. Obiad (w cenie wycieczki).

 • ELITARNY KAIR

Program wycieczki ELITARNY KAIR w grupie 6-8 osób. Obiad w restauracji a la carte, jeden napój jest wliczony w cenę wycieczki. Wycieczka bez zakupów.

 • PANORAMA KAIRU

Wielkie piramidy w Gizie i Sfinksie, islamskie i chrześcijańskie zabytki, w tym meczety, kościoły i synagogi. Przystanek na zdjęcia w Cytadeli Salah El Din (jeśli to możliwe). Wizyta w sklepie z papirusami. Lunch jest wliczony w cenę wycieczki.

 • KAIR SAMOLOTEM 

Muzeum Egipskie, Wielkie Piramidy w Gizie i Sfinksie, islamskie i chrześcijańskie zabytki, w tym meczety, kościoły i synagogi. Wizyta w sklepie z papirusami. Obiad (w cenie wycieczki).

 • ELITARNA ZAAFRANA 

Wizyta w klasztorze św. Antoniego i klasztorze św. Pawła Anchoryty. Obiad (w cenie wycieczki). W grupie jest 6-8 osób.

 • KAIR + ALEKSANDRIA (2 DNI)

Muzeum Egipskie, Wielkie Piramidy w Gizie i Sfinks, kolacja. Zakwaterowanie w 4* hotelu w Kairze. Kolacja w hotelu. Drugi dzień - Aleksandria. Bibliotheca Alexandrina, cytadela Qaitbay, katakumby Kom El Shoqafa, meczet Abu al-Abbas al-Mursi i koptyjski kościół św. Marka, prawosławna katedra. Śniadanie w hotelu i obiad na mieście. Napoje podczas lunchu i kolacji nie są wliczone w cenę wycieczki.

 • ASWAN+ABU SIMBEL

Wysoka Tama Asuańska, Niedokończony Obelisk, obiad, zwiedzanie kompleksu Philae (motorówką), zakwaterowanie w hotelu w Asuanie. Kolacja w hotelu. Wczesnym rankiem wyjazd do Abu Simbel, zwiedzanie świątyń Abu Simbel, powrót do Asuanu, obiad i wyjazd do Hurghady.

 

MORSKIE:

 • YALLA VOYAGE

Wyjątkowa wycieczka morska i wizyta na Rajskiej Wyspie. Przystanki do nurkowania i snorkelingu, sportów wodnych (banan + sofa) i wędkowania. Obiad na łodzi (otwarty bufet, owoce morza). Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • ELITARNA WYCIECZKA MORSKA

Ekscytująca wyprawa morska dla całej rodziny. Batyskaf przez 45 min. Snorkeling, nurkowanie, wędkarstwo, sporty wodne - banan i tablet. Obiad z owocami morza. Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • ELITARNIA PODRÓŻ 

Wycieczka morska i wizyta na Paradise Island. Przystanek na snorkeling, wędkarstwo i sporty wodne (łódź na bananie + sofa). Lunch z owocami morza. Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • EL GOUNA

Wycieczka statkiem na El Gounę. Wycieczka łodzią motorową po kanałach El Gouna. Batyskaf. Snorkeling, wędkarstwo i sporty wodne (łódka na bananie i kanapa). Obiad z owocami morza. Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • NIEBIESKI NIEBIESKI 

Wyjątkowa wycieczka morska i wizyta na Wyspie Pomarańczowej, w tym wycieczka kajakiem. Przystanki do nurkowania, snorkelingu i sportów wodnych. Obiad na łodzi (otwarty bufet, owoce morza). Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • NURKOWANIE/SNORKELING

Wycieczka morska z przystankami na nurkowanie i/lub snorkeling. 2 sesje nurkowania do 10 metrów z instruktorem nurkowania. Obiad (otwarty bufet). Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski, płetwy i sprzęt do nurkowania są bezpłatne.

 • VOYAGE

Dzień na Rajskiej Wyspie - egipskich Malediwach. W pełni wyposażona plaża z białym piaskiem i pokazem animacji. Obiad (w restauracji na wyspie - otwarty bufet) oraz napoje bezalkoholowe podczas obiadu są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • PIRACKA ŁÓDŹ

Wycieczka morska łodzią żaglową piratów. Nurkowanie. Wizyta na Wyspie Orange. Lunch z owocami morza (otwarty bufet), zimne i gorące napoje bezalkoholowe, woda, owoce. Animacja dla dzieci. Batyskaf – 45 minut.

 • GRILL WYSPY

Wycieczka morska z przystankami na snorkeling i zwiedzanie wyspy (2 godziny), wędkarstwo. Obiad (otwarty bufet, grill). Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • EDEN 

Spędź dzień na wyspie Eden, aby cieszyć się pięknem regionu i podwodnym życiem Morza Czerwonego. Snorkeling łodzią (maski i płetwy są zapewnione bezpłatnie). Posiłki na wyspie w systemie soft all inclusive.

 • ELITARNY VIP 

Elitarna wyprawa morska luksusowym jachtem. Dwa przystanki na nurkowanie i pływanie. Obiad z owocami morza. Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • SHARM EL NAGA

Dzień na terenie jednej z najpiękniejszych plaż Hurghady – Sharm El Naga. To wyjątkowe miejsce słynie z krystalicznie czystej wody i bogatego podwodnego świata. To idealne miejsce do snorkelingu i nurkowania bezpośrednio z brzegu. Lunch i napoje bezalkoholowe podczas lunchu są wliczone w cenę wycieczki. Maski, płetwy i sprzęt do nurkowania są bezpłatne.

 • UTOPIA

Wyprawa morska na wyspę Utopia – niesamowite miejsce będące częścią rezerwatu koralowców. Zwiedzanie wyspy, nurkowanie z rurką łodzią, sporty wodne (łódka na bananie i sofa) oraz lunch. Napoje bezalkoholowe podczas lunchu są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • ELITARNE WĘDKOWANIE

Wędkowanie z pokładu jachtu w specjalnych akwenach Morza Czerwonego. Przystanek na nurkowanie na życzenie. Śniadanie, obiad, napoje i sprzęt do wędkowania są wliczone w cenę.

 • KRÓLEWSKI ZAKRES MORSKI

Pół-łódź podwodna (z tarasem widokowym z panoramicznymi oknami) półdniowa wycieczka. Zatrzymaj się na nurkowanie z rurką. Napoje bezalkoholowe na pokładzie są wliczone w cenę wycieczki. Maski i płetwy są dostarczane bezpłatnie.

 • ŁÓDŹ PODWODNA

Jedyna łódź podwodna na Bliskim Wschodzie oferuje wyjątkowe wrażenia podwodne. Odkryj Morze Czerwone u swoich stóp 22 metry poniżej poziomu morza – ciesz się fantastyką
świat raf koralowych i ich mieszkańców.

 

WYCIECZKI NA PUSTYNIĘ:

 • SAFARI KANIONOWE

Jazda na quadach i pająk buggy po pustyni. Jeep safari przez pustynię do wioski beduińskiej, wizyta w wiosce beduińskiej, panoramiczny widok na góry, herbata. Widok na kanion i pustynię. Kefije i szklanki dostępne są za dodatkową opłatą.

    

 • QUAD 3 GODZINY (RANO-ZACHÓD SŁOŃCA)

Jazda quadem po pustyni (rano lub zachód słońca). Wizyta w wiosce Beduinów, jazda na wielbłądach. Kefije i szklanki dostępne są za dodatkową opłatą. Program tylko dla dorosłych (16+)
    

 • SAMOCHÓD PAJĄK

Safari samochodami pająkami na pustyni (rano lub zachód słońca). Wizyta w wiosce Beduinów, jazda na wielbłądach. Kefije i szklanki dostępne są za dodatkową opłatą.    
        

 • SAHARA PARK JEEPEM

Jazda na quadach i pająk buggy po pustyni. Jeep safari przez pustynię do wioski beduińskiej, wizyta w wiosce beduińskiej, panoramiczny widok na góry, herbata. Widok na kanion i pustynię. Kolacja i program pokazowy. Kefije i szklanki dostępne są za dodatkową opłatą.    

 

 • SAHARA PARK QUADEM

Jazda na quadach i pająk buggy po pustyni. Wizyta w wiosce Beduinów, panoramiczny widok na góry, herbata. Widok na kanion i pustynię. Kolacja i program pokazowy. Kefije i szklanki dostępne są za dodatkową opłatą. Program tylko dla dorosłych (16+).

 

WYCIECZKI PEŁNE ROZRYWKI:

 • POKAZ DELFINÓW

Interaktywny pokaz delfinów, lwów morskich i morsów. Istnieje możliwość pływania z delfinami, robienia zdjęć i nagrywania filmów na życzenie za dodatkową opłatą.    

 • PŁYWANIE Z DELFINAMI - 5 MINUT    

Pływanie z delfinami to specjalny program pod okiem trenera. W programie: pływanie i trzymanie się płetwy delfina, pocałunek delfina. Możliwość sesji zdjęciowej i kręcenia filmów (za dopłatą).    

 • PŁYWANIE Z DELFINAMI - 10 MINUT    

Pływanie z delfinami to specjalny program pod okiem trenera. W programie: pływanie i trzymanie się płetwy delfina, pocałunek delfina. Możliwość sesji zdjęciowej i kręcenia filmów (za dopłatą).    

 • WIELKIE AKWARIUM I MIASTO Z PIASKU    

Muzeum rzeźb z piasku. Największe akwarium w Afryce, milion litrów wody, 24 zbiorniki obserwacyjne, podwodny tunel, minizoo. Najlepsze miejsce na rodzinny pobyt z dziećmi.    

 • PARK WODNY    

Wizyta w Makadi Water World. Lunch i napoje bezalkoholowe podczas lunchu są wliczone w cenę wycieczki.    

 • EKSPRESOWE ZAKUPY

Zwiedzanie Hurghady i zakupy (z wizytą w 2 sklepach - naturalne oleje i supermarket z pamiątkami). Wycieczka po mieście obejmuje panoramiczne widoki Hurghady, spacer wzdłuż New Marina Hurghada, panoramę meczetu El Mina i wycieczkę autobusową po Starym Mieście w Hurghadzie (El Dahar).    

 • PANORAMA HURGHADA Z OBIADEM

Zwiedzanie Hurghady i zakupy, lunch w restauracji. Wycieczka po mieście obejmuje panoramiczne widoki Hurghady, spacer wzdłuż New Marina Hurghada, panoramę meczetu El Mina i wycieczkę autobusową po Starym Mieście w Hurghadzie (El Dahar).    

 • ZAKUPY

Centra handlowe ze skórą i futrami, sklepy z tekstyliami i pamiątkami, sklepy kosmetyczne i zdrowotne. Wycieczka jest bezpłatna.    

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z SHARM-EL-SHEIKH

 

 • PRIVATE BOAT (1-5 OSÓB) - ŁÓDŹ PRYWATNA

Ciesz się wspaniałą wyprawą przez cały dzień na prywatnym jachcie z rodziną w Parku Narodowym Ras Muhammad lub na wyspie Tiran. Obiad, napoje, wstęp oraz sprzęt do snurkowania wliczone w cenę. Dodatkowe opłaty za  nurkowanie lub obiad z owocami morza. 

 • ELITE BOAT - ŁÓDŹ VIP

Wyprawa morska jachtem do Parku Narodowego Ras Muhammad. Kilka przystanków na pływanie. Cena zawiera wstęp do Parku Narodowego Ras Muhammad. Maski, płetwy oraz obiad z owocami morza i napojami wliczone w cenę. Możliwość popłynięcia na Białą Wyspę, zgodnie z warunkami pogodowymi i morskimi. 

 • GRAND SEVEN WONDERS (pustynia i morze)

Niesamowita wycieczka łączona (część pustynna w Nabq 4 godz. + część morska 4 godz.)
Park Narodowy Nabq, jeep safari, Kanion, sandboarding (zjeżdzanie na desce z piaszczystych wydm), wielbłądy, przejażdzka quadem 40 minut. Rejs statkiem, jedno intro nurkowanie w cenie. Obiad z owocami morza oraz barbeque (kurczak i kofta). Sprzęt do snurkowania jest wliczony w cenę. 

 • KAIR

Oferujemy fascynującą wycieczkę autokarem/busem (w zależności od ilości osób) z programem po Kairze. W tym zwiedzanie słynnych piramid i majestatycznego Sfinksa oraz wizytę w Muzeum Narodowym w Kairze, które przechowuje ponad 120 tys. eksponatów. Koszt obejmuje obiad (napoje podczas całej wycieczki nie są wliczone w cenę). Śniadanie w dniu wyjazdu (suchy prowiant) oraz późną kolację po powrocie z wycieczki zapewnia hotel w Sharm El Sheikh. Podczas podróży zalecamy zabranie ciepłej odzieży.

 • JEROZOLIMA

Wizyta w „Wiecznym Mieście” będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w Państwa życiu. W programie wycieczki zwiedzanie platformy panoramicznej w Jerozolimie, kościoła Narodzenia Pańskiego w Betlejem oraz zwiedzanie centrum pielgrzymkowego z możliwością zrobienia zakupów. Następnie zwiedzanie świątyni grobu Pańskiego w Jerozolimie, ściana płaczu, postój na kąpiel w Morzu Martwym i wizytę w centrum z wyrobami kosmetycznymi Morza Martwego. Obiad w cenie wycieczki, napoje dodatkowo płatne. Wszyscy turyści powinni mieć ze sobą skromne ubranie zakrywające ramiona i kolana. Podczas podróży zalecamy zabranie ciepłej odzieży. Należy pamiętać, że ANEX Tour nie może wpływać na szybkość przekraczania granicy. W przypadku odmowy wjazdu do Izraela na granicy, firma zatrzymuje 70% ceny biletów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, na opłaty graniczne i koszty transportu: hotel - Taba - hotel. 

 • PETRA

Petra to magiczne miasto Nabatejczyków, które UNESCO wpisało na listę arcydzieł dziedzictwa kulturowego. Pieszo lub konno można zwiedzić skarb znajdujący się na końcu wąwozu Al-Siq. W cenie wycieczki wliczony jest obiad, napoje dodatkowo płatne. Zalecamy zabranie ciepłej odzieży.

 • KAIR SAMOLOTEM

Kair to największe miasto na całym kontynencie afrykańskim! Jest to dobrze znany jako Babilon Egiptu i starożytny Heliopolis. To miasto, które fascynowało Herodota i Napoleona, miasto baśni i tysięcy minaretów. Tutaj zobaczysz tajemniczy siódmy cud świata - Piramidy w Gizie, tajemniczego Sfinksa, najdłuższą rzekę Afryki i odwiedzisz jedno z najbogatszych muzeów na świecie! Jak mówią nawet Egipcjanie: „Kto nie widział Kairu, tego nie było w Egipcie”. Lot do Kairu nie trwa dłużej niż 60 minut. Koszt wycieczki obejmuje obiad i napoje za dodatkową opłatą. Radzimy zabrać ciepłe ubrania na podróż.

 • LUKSOR SAMOLOTEM

W programie wizyta w starej stolicy państwa - Teby. Rządzili tutaj Tutenchamon, Amenhotep i królowa Hatszepsut. Gigantyczne mury świątyni  Karnak, święte jezioro i posąg robaka-skarabeusza to symbol dobrobytu (jeśli okrążysz go 7 razy i pomyślisz życzenie - spełni się). Aleja Sfinksów, Dolina Królów, Świątynia Królowej Hatszepsut i pomnik w Memphis. Obiad jest wliczony w cenę. Napoje za dodatkową opłatą. Radzimy zabrać w podróż odpowiednią odzież i wygodne obuwie.

 • RELIKWIA ŚW. KATARZYNY I DAHAB

Grecko-prawosławny klasztor, który nigdy nie został zniszczony w całej swojej historii. Znajdują się tu starożytne ikony, relikwia św. Katarzyny., studnia Mojżesza znajdująca się na terenie Klasztoru św. Katarzyny. Obiad w cenie, napoje za dodatkową opłatą. Dahab. Zalecamy zabranie ciepłych ubrań na podróż.

 • GÓRA MOJŻESZA

Pielgrzymka na Świętą Górę Mojżesza, gdzie według legendy przeniesiono tablice z przymierzami Mojżesza. Spotkanie o świcie. Wizyta w starożytnym klasztorze. Zalecamy zabranie ciepłych ubrań na podróż.

 • LUXURY SAILING BOAT PIRATES (piracka łódź żaglowa)

Wycieczka morska luksusowym statkiem pirackim do Parku Narodowego Ras Muhammad. Dwa przystanki na snurkowanie i możliwość dopłynięcia w maskach na Białą Wyspę w eskorcie przewodników. Obiad z owocami morza i napojami w ciągu dnia. Znakomita obsługa. Maski, rurki i płetwy, a także bilety do parku narodowego Ras Mohammed są wliczone w cenę.

 • KATAMARAN (Mermaid)

Rejs morski czteropokładowym katamaranem. Snurkowanie w Parku Ras Mohammed. Podziwianie świata podwodnego, ryb i raf koralowych przez okna panoramiczne łodzi podwodnej, relaks na górnym pokładzie, a także dwie restauracje. Klub dla dzieci, w którym mają zapewnioną rozrywkę podczas całej wycieczki pod okiem animatora. Z górnego pokładu można zjechać do morza na zjeżdżalni. Cena zawiera: bilet wstępu do rezerwatu Ras Mohammed, maski i płetwy, obiad z owocami morza i napoje (woda, herbata, cola, sprite). Pozostałe napoje, przekąski i lody - za dodatkową opłatą.

 • SEA SCOPE

Sea Scope to jedyna tego typu łódź  w Egipcie i trzecia na świecie. Podziwianie raf koralowych oraz wielobarwnych ryb przez okna panoramiczne. Można zobaczyć najbardziej ukryte zakątki podwodnego świata.

 • INTRO DIVING (nurkowanie głębinowe)

Wycieczka morska łodzią. Piękne rafy koralowe zamieszkane przez wielobarwne ryby i koralowe ogrody pobudzają wyobraźnię miłośników świata podwodnego. Nurkowanie dla początkujących pod okiem instruktora przez 15 minut. Obiad, napoje bezalkoholowe oraz maski i płetwy są wliczone w cenę. 

 •  SNORKELING SEA TRIP (snurkowanie)

Wycieczka morska łodzią. Piękne rafy koralowe zamieszkane przez wielobarwne ryby i koralowe ogrody pobudzają wyobraźnię miłośników świata podwodnego. Obiad, napoje bezalkoholowe oraz maski i płetwy są wliczone w cenę. Opcja nurkowania intro (dla początkujących) za dodatkową opłatą.

 •  PROFESJONALNE NURKOWANIE - TYLKO DLA LICENCJONOWANYCH NURKÓW

Całodniowa wycieczka morska w Parku Narodowym Ras Muhammad. OBEJMUJE DWA PROFESJONALNE NURKOWANIA Z ŁODZI. KONIECZNOŚĆ POSIADANIA LOGBOOKA ORAZ CERTYFIKATU NURKOWANIA. DODATKOWA OPŁATA ZA WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU. DATA OSTATNIEGO NURKOWANIA DLA KLIENTA NIE POWINNA PRZEKRACZAĆ 6 MIESIĘCY.

 • KURS NURKOWANIA PADI "Open Water Diver"

Kurs nurkowania PADI „Open Water Diver” z anglojęzycznym instruktorem: trzy dni, wszystkie materiały i sprzęt są wliczone w cenę oprócz certyfikatu i książek (dodatkowa opłata). Dzień pierwszy i drugi to zapoznanie ze środkami bezpieczeństwa, sprzętem i materiałami video. Po południu zanurzenie w płytkiej wodzie, ćwiczenia powierzchniowe i podwodne oraz zapoznanie się ze znakami specjalnymi. Na zakończenie drugiego dnia – egzamin przed zanurzeniem w morzu. Dzień trzeci – zanurzenie w morzu na głębokość 12 m. Po ukończeniu kursu otrzymujesz certyfikat PADI. Zapytaj przewodnika o inne kursy nurkowania. Dodatkowa opłata obowiązuje za wejście do Parku Narodowego Ras Muhammad. Obiad nie jest zapewniony w czasie trwania zajęć. Suchy prowiant (lunch box) należy zamówić w hotelu.

 • VIP DINNER SAFARI (VIP kolacja na pustyni)

Wycieczka quadami na pustynię ok. 50 minut. Zdjęcia z końmi i wielbłądami. W cenie również obsługa VIP, kompleksowa kolacja VIP oraz owoce, woda (po jednej butelce na każdy stolik). Wieczorny program rozrywkowy z miejscami VIP na II piętrze. Arafatki nie są wliczone w cenę, można zakupić na miejscu.

 • BUGGY SAFARI 

Buggy - typ lekkiego, wygodnego samochodu rekreacyjnego. Wyposażony w duże grube koła, świetnie sprawdzjący się na piaskowym terenie. Buggy to doskonały pojazd do aktywności na świeżym powietrzu. Arafatki nie są wliczone w cenę, można zakupić na miejscu.

 • QUAD SAFARI 

Wycieczka na pustynię, przejażdżka ok. półtorej godziny na quadach. Przystanek na relaks i poczęstunek herbatą u Beduinów - gratis. Arafatki nie są wliczone w cenę, można zakupić na miejscu.

 • DOLPHIN SHOW (pokaz delfinów)

Przyjemności jakie cała rodzina będzie czerpać z obcowania z tajemniczą naturą delfinów, nie da się opisać słowami. Sztuczki, które wykonują delfiny są niesamowite. Spraw sobie i swoim dzieciom niezapomniane wrażenia!

 • SWIMMING WITH DOLPHINS - pływanie z delfinami 15 lub 30 min.

Komunikacja z delfinami ma pozytywny wpływ na organizm ludzki, zwłaszcza na psychikę dzieci. Delfinoterapia - pływanie z delfinami łagodzi przewlekły ból, zwiększa odporność, a nawet wspomaga rozwój mowy u dzieci. Osoba towarzysząca pokrywa jedynie koszt transferu oraz bilet wstępu do delfinarium. Zgodnie z programem grupa 4-5 osób pływa z 1 delfinem. Woda w basenie nie jest pogrzewana.

 • ALADINO HAMMAM (łaźnia)

Podwójny peeling, 15-minutowy masaż mydłem zakończony rozprowadzeniem olejku czekoladowego po całym ciele. Sauna/parowa/ciepłe jacuzzi - (czas trwania programu 75 min.).

 • EXPRESS SHOPPING+SEA FOOD LUNCH (ekspresowe zakupy + obiad z owocami morza - wycieczka po mieście)

Program: Plac Pokoju, meczet, kościół, sklep z olejkami, sklep z pamiątkami, sklep ze słodyczami, apteka oraz obiad z owocami morza. Jeden z największych i najsłynniejszych meczetów w mieście, wizyta w koptyjskim kościele prawosławnym. Druga część wycieczki obejmuje wizytę w sklepie z olejkami oraz pamiątkami. Sklep ze słodyczami oraz apteka, gdzie bez marnowania czasu można kupić prezenty i pamiątki. Obiad z owocami morza w jednej z najlepszych restauracji w Sharm El Sheikh.

 • EXPRESS SHOPPING (ekspresowe zakupy - wycieczka po mieście)

Bezpłatna wycieczka na zakupy obejmuje plac pokoju + meczet + kościół + sklep z olejkami + sklep z pamiątkami + sklep ze słodyczami

  

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CZAS
w stosunku do Polski bez zmian

CZAS PRZELOTU
ok. 5 godzin

JĘZYK URZĘDOWY
arabski

WALUTA
Funt egipski (EGP), 1 EGP = ok. 0,24 PLN

STOLICA
Kair

WJAZD
Przy wjeździe do Egiptu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu do Polski, oraz wizę o którą można starać się w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub elektronicznie przez stronę internetową.

WIZA
Uprzejmie informujemy, iż w ramach szybszej i sprawniejszej obsługi przy zakupie wizy, możecie nabyć ją Państwo przy naszym stanowisku Anex Tour -  koszt: 27$.
Wizę można również wykupić przy stanowiskach bankowych dostępnych dla wszystkich podróżujących  –  koszt: 25$.

NADBAGAŻ:
Przewóz bagażu ponadwymiarowego podczas transferu:
Bagaż ponadwymiarowy na transferze z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, będzie obciążony dodatkową opłatą w wysokości 15 EURO za każdy bagaż. Płatność na miejscu u rezydenta transferowego na lotnisku, za transfer z hotelu u rezydenta hotelowego. Do tej kategorii należy następujący sprzęt: Kitesurfing, Windsurfing, Deski surfingowe, Sprzęt do nurkowania, Sprzęt do golfa, Sprzęt muzyczny.
W przypadku braku miejsca na ponadwymiarowy bagaż podczas transferu grupowego, do przewozu będzie wymagane zorganizowanie dodatkowego transferu za opłatą.